Aktualności

10:03, 2012-11-14

Aktualności

Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Słupskiego WOPR

 

Zgodnie z Uchwałą 19/Z/2012 Zarządu Słupskiego WOPR 

w dniu 22 listopada 2012r. o godzinie 18.00

w Zakładach Doskonalenia Zawodowego przy ulicy Szczecińskiej 57 w Słupsku

odbędzie się

Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Słupskiego WOPR

zwołane w celu wyboru delegatów

na Nadzwyczajny Zjazd Delegatów WOPR Województwa Pomorskiego.

 

Do pobrania:

- Uchwała nr 19/Z/2012r.

- Porządek obrad

- Regulamin zebrania.
 

więcej
09:20, 2012-10-10

Aktualności

Szkolenie na Instruktora rekreacji ruchowej w specjalności pływanie

Niepubliczna Placówka Edukacji Ustawicznej EFIB
we współpracy
z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk organizuje szkolenie

Instruktora Rekreacji Ruchowej w specjalności: pływanie

Część ogólna szkolenia realizowana będzie w formie e-learningu od połowy listopada, z egzaminem w Redzikowie, poprzedzającym część specjalistyczną. Zajęcia odbywać się będą w piątki od godz. 14.00,  soboty i niedziele od godz. 8.00 przez dwa kolejne weekendy (planowane rozpoczęcie 7 grudnia 2012 r.)

Koszt uczestnictwa – 1400-1500 zł (w zależności od liczby uczestników kursu)

Kurs instruktora pływania przygotowuje i uprawnia absolwentów do pracy w placówkach  rekreacyjnych i komercyjnych, ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, na obozach i koloniach, prowadzenia zajęć w ramach lekcji wychowania fizycznego (podniesienie kwalifikacji zawodowych).

Absolwent szkolenia może prowadzić zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapisy i informacje:

Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk
tel. (59) 841 25 51

 

08:34, 2012-10-10

Aktualności

Otwarte Mistrzostwa Miasta Tczewa w Ratownictwie Wodnym

311.2502.jpgDnia 6 października na pływalni Tczewskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Tczewa w Ratownictwie Wodnym. Zawody patronatem objęli Przewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa  Pomorskiego, Prezydent Miasta Tczewa,  Starosta  Powiatu Tczewskiego oraz Dyrektor TCSiR.

Ponad 30 zawodników i zawodniczek startowało w 7 konkurencjach, między innymi pływanie pod wodą, ratowanie manekina, akcja drużynowa i wyścig australijski.

Najlepszą drużyną, zarówno wśród kobiet i mężczyzn okazała się drużyna ze Zgiersko-Łęczyckiego WOPR.

Reprezentacja Słupskiego WOPR zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej mężczyzn.

08:20, 2012-10-10

Aktualności

Warsztaty ratownictwa motorowodnego nad jeziorem Lubowidz

310.2501.jpg

W sobotę, 29.09.2012r., na plaży MIRON nad jeziorem Lubowidz k/Lęborka odbyły się warsztaty ratownictwa wodnego przy użyciu sprzętu motorowodnego w których udział brali ratownicy Lęborskiego, Słupskiego i Gdyńskiego WOPR oraz Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.

W trakcie warsztatów ratownicy doskonalili swoje umiejętności w akcjach ze skuterem z platformą ratowniczą oraz łodziami motorowymi. Zaproszeni goście mogli podziwiać skuteczność prowadzonych akcji ratowniczych oraz techniki podejmowania tonących.

Warsztaty miały na celu naukę, doskonalenie umiejętności ratowników, prezentację możliwości sprzętowych oraz podniesienie świadomości na temat ratownictwa wodnego i zasad zachowania się na obszarach wodnych.

GALERIA

11:31, 2012-09-26

Aktualności

"Moda na bezpieczeństwo - Ty też bądź na czasie" Pokazy w Krzyni

307.2459.jpg

W dniu 21 września 2012 nad jeziorem Krzynia w okolicach Dębnicy Kaszubskiej odbyły się pokazy ratownictwa wodnego zorganizowane w ramach Projektu „Moda na bezpieczeństwo – Ty też bądź na czasie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

więcej
11:06, 2012-09-26

Aktualności

Spotkanie instruktorów Słupskiego WOPR

W dniu 20 września 2012 roku w Słupsku odbyło się spotkanie instruktorów Słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W spotkaniu udział wzięli Prezes Słupskiego WOPR Piotr Dąbrowski, Wiceprezes Słupskiego WOPR ds. szkoleń Maciej Kowalewski, Intruktor Wykładowca WOPR Zbigniew Zubel oraz instruktorzy WOPR: Michał Budzich, Andrzej Leszczyński, Tomasz Kozak, Dariusz Seweryński, Rajmund Sarna, Michał Tęsny oraz Kamil Kurdej.

            Tematem spotkania było omówienie programu szkolenia ratownika wodnego według obowiązujących norm prawnych oraz bieżące sprawy szkoleniowe. Jednym z wątków była również unifikacja instruktorów WOPR. Podczas debaty przedstawione zostały pomysły dotyczące między innymi zwiększenia zaangażowania młodych adeptów ratownictwa wodnego oraz zwiększenia jakości organizowanych kursów. 

NUMER ALARMOWY WOPR
669 526 898


Dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

179.3873.jpg