Drużyna Słupskiego WOPR w Kościerzynie

Strona głównaDrużyny Słupskiego WOPR › Drużyna Słupskiego WOPR w Kościerzynie

Drużyna Słupskiego WOPR w Kościerzynie ma 5-osobowe Prezydium, wybierane corocznie w styczniu. Od stycznia 2016 w skład Prezydium wchodzą następujący ratownicy:

Michał Zarach - Kierownik

Martyna Daft - zastępca kierownika

Elżbieta Kleinszmidt

Paweł Skwierawski

Julia Brzozowska

 

Kontakt do kierownika drużyny:

Instruktor WOPR Michał Zarach tel. 606 948 660, mail: mzarach1@wp.pl

 

https://www.facebook.com/KaszubskaDruzynaSlupskiegoWOPR/

 

Celem drużyny jest organizowanie pomocy na wodzie i lodzie dla osób w niebezpieczeństwie utraty życia i zdrowia. Dla realizacji celów drużyna organizuje szkolenia ratowników wodnych(również młodszych), organizuje treningi dla ratowników na pływalni w Kościerzynie oraz na wodach otwartych, głównie w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, gdzie znajduje się siedziba drużyny. Duży nacisk członkowie drużyny kładą na profilaktykę i prewencję poprzez organizowanie w szkołach pokazów i prelekcji zimą o bezpieczeństwie na lodzie oraz przed sezonem letnim o bezpiecznej kąpieli

Drużyna działa na terenie Kaszub, a dokładniej w Powiecie Kościerskim i okolicach.

Drużyna dysponuje łodzią pontonową BRIG z silnikiem Mercury 25KM i przyczepką otrzymanymi od Słupskiego WOPR. Od PCM Garczyn drużyna otrzymuje sprzęt podręczny i treningowy: Boje SP, Pasy Węgorz, Manekina do holowania i do reanimacji, radiotelefony, kamizelki asekuracyjne, łódź wiosłową Jacek w wersji lodowej, zasobnik z liną 100m

Członkowie drużyny to przede wszystkim doświadczeni ratownicy medyczni, lekarz i strażacy PSP w Kościerzynie, a także Instruktorzy w zakresie ratownictwa wodnego. Dzięki temu corocznie w nasze szeregi wstępuje kilkanaście młodych osób, które przechodzą szkolenie wstępne, czyli I etap szkolenia Ratownika Wodnego, jak również całe szkolenia w przypadku dorosłych osób. 

Chcesz dołączyć do naszej drużyny? Skontaktuj się z kierownikiem i zapisz na szkolenie, jeżeli jeszcze nic nie umiesz lub po prostu zapisz się do Słupskiego WOPR i działaj z nami!

NUMER ALARMOWY WOPR
669 526 898

179.3873.jpg


Dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej