Aktualności

14:44, 2016-08-23

Aktualności

XIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

660.4488.jpg

W niedzielę 21.08.2016r. nad jeziorem Lubowidz odbyły się XIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. Zawody ponownie organizowane były przez Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, Firmę „Miron” Beata Bednarczyk oraz Drużynę Słupskiego WOPR przy CSiR w Lęborku.

Uczestnicy startowali w kategorii młodzieżowej (do 29 lat) oraz masters (30 lat i starsi) w klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Blisko 50 zawodników m.in. z Lęborka, Bytowa, Gdyni, Grudziądza, Nowego Sącza, Koszalina, Sopotu i Gdańska czekał do pokonania dystans 2000 metrów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki, najstarszemu (68 lat) i najmłodszemu (14 lat) zawodnikowi wręczono okolicznościowy puchar natomiast specjalną nagrodę finansową za pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej kobiet i mężczyzn ufundował Prezes Słupskiego WOPR Piotr Dąbrowski. 

08:29, 2016-07-26

Aktualności

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim

656.4485.jpg

W ostatni weekend lipca Ustka gościła ratowników i ratowniczki z całej Polski - przy znakomitej pogodzie i obecności turystów odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Zawody organizowane przez były przez RESCUEHOUSE, Komisje ds. Sportu ZG WOPR, WAVE, oraz Słupskie WOPR. Całą imprezę sponsorowali operator sieci PLUS oraz LG Elektronics.

Ponad 70 zawodników reprezentowało drużyny m. in. z Leszna, Łęczyc, Szczecina, Gdańska, Koszalina, Gdyni, Rybnika i Gdańska. Słupskie WOPR reprezentowali Klaudia Wiśniewska, Maciej Sudenis, Łukasz Borkowski, Mateusz Wiśniewski, Marcin Piątkowski, Damian Pietruczuk, Paweł Piórkowski, Marek Tupajka i Bartosz Grabowski.W ramach zawodów rozegrano 8 konkurencji: bieg-pływanie-bieg, wyścig na deskach, surf dash, sprint po plaży, Ironman/Ironwoman, bieg po plaży 1000 m, pływanie i flagi plażowe. Punkty zdobyte przez zawodników w poszczególnych konkurencjach, były sumowane do klasyfikacji generalnej.

Gratulacje należą się naszym zawodnikom: Klaudia Wiśniewska stawała na podium trzykrotnie, zajmując drugie miejsca w konkurencjach wyścig pływanie i Ironwoman oraz trzecie w wyścigu z deską. Wśród mężczyzn na najwyższym podium stanął Paweł Piórkowski (konkurencja flagi plażowe), który zdobył również srebro w biegu po plaży, natomiast Maciej Sudenis zajął drugie miejsce w konkurencji bieg-pływanie-bieg. 

Nie zabrakło atrakcji, w których uczestniczyło mnóstwo dzieci. Animacje polegające na rozciąganiu, przeciąganiu, turlaniu, przewracaniu przyciągnęły licznych amatorów zabaw na piasku. Nikt nie narzekał na nudę, a całości towarzyszyła dobra muzyka.

GALERIA

11:56, 2016-07-12

Aktualności

Praktyki 2016

653.4482.jpg

Informujemy o możliwości  odbycia praktyk nadmorskich w miejscowości ROWY

--> WIĘCEJ

więcej
08:06, 2016-07-08

Aktualności

Porozumienie

652.4479.jpg

Mając na względzie ochronę walorów przyrodniczych doliny rzeki Słupi, Słupskie WOPR, reprezentowane  przez Prezesa  - Piotra Dąbrowskiego, w dniu dzisiejszym podpisało z  Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych reprezentowanym przez Dyrektora Bożenę Sikorę porozumienie o współpracy.

Dzięki podpisanemu  porozumieniu wzmocniona będzie  ochrona najcenniejszych walorów przyrodniczych rzeki i doliny poprzez patrolowanie, reagowanie na naruszanie przepisów ochronnych oraz wykrywanie zagrożeń dla przyrody.  Dzięki przeprowadzonym szkoleniom organizacje wspólnie będą realizować projekt "Czynna ochrona raka szlachetnego w jeziorach PZPK", a także przeprowadzą akcję antykłusowiczą ochrony ryb łososiowatych.

15:11, 2016-05-17

Aktualności

Praca 2016

Wszystkich zainteresowanych pracą w sezonie letnim 2016 w Ustce, Rowach, Poddąbiu, Dębinie i Czołpinie  prosimy szczegółowe o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (do pobrania poniżej) i dostarczenie go do biura WOPR (ul. Szczecińska 99, 76 – 200 Słupsk; e mail: praca@wopr.slupsk.pl; tel./fax: (59) 843 17 08)

Zatrudnionym osobom oferujemy:

  • Zakwaterowanie:
  • wodę do picia,
  • obiad,
  • ubranie do pracy (2 koszulki, spodenki, czapka, długie,  spodnie, kurtka (sztormiak)

Wynagrodzenia:

  • Starszy wieży: 3 200,00 zł (brutto)
  • Ratownik wodny: 2 800,00 zł (brutto)
  • Sternik: 3000,00 zł (brutto)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (.doc)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (.pdf)

Szczegółowe informacje pod numerami telefonu 59/843-17-08 oraz 669-548-445

więcej
15:06, 2016-05-17

Aktualności

Ruszyła Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego!

641.4475.jpg

Ruszyła Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego! Pierwsza jej edycja, pod nazwą „Otwarte Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym o Puchar Prezydenta Miasta Słupska”, odbyła się na pływalnie SOSiR w Słupsku w dniu 15 maja 2016 roku. Patronat honorowy na Pomorską Ligą Ratownictwa Wodnego objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Po przywitaniu wszystkich gości, trenerów i zawodników przez Prezesa Słupskiego WOPR Piotra Dąbrowskiego zawody otworzyli Wiceprezydent Miasta Słupska Marek Biernacki wraz z Radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego  Mieczysław Batruch. W ceremonii inauguracji Pomorskiej Ligi RW brali również udział Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Czesław Elzanowsk,Dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  Agnieszka Klimczak oraz dowódca JRG kpt. Krzysztof Aniszewski.

Wśród 107 uczestników znaleźli się zawodnicy z województwa pomorskiego (Słupska, Ustki, Kościerzyny, Wejherowa, Bytowa i Gdańska), a także reprezentanci z Wągrowca oraz drużyna Wasserfreunde TuRa Berkamen z Niemiec. Najstarszy uczestnik miał 79 lat. Zawodnicy rywalizowali w 5 konkurencjach indywidualnych oraz jednej drużynowej.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego jest dofinansowana ze środków Województwa Pomorskiego, natomiast pierwsza jej edycja dofinansowana została również przez Miasto Słupsk.

Kolejne edycje Ligi odbędą 9 października 2016 w Wejherowie oraz 11 listopada w Gdańsku, na które serdecznie zapraszamy!

>>> WYNIKI

>>>GALERIA

więcej

NUMER ALARMOWY WOPR
669 526 898


Dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

179.3873.jpg