Aktualności

11:26, 2015-12-21

Aktualności

Międzypokoleniowa zabawa mikołajkowa z Akademią Przyszłości

609.4215.jpg

W dniu 06.12 2015 w budynku Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej (SCOPiES) przy ul. Niedziałkowskiego w Słupsku odbyła się Międzypokoleniowa Zabawa Mikołajkowa z Akademią Przyszłości. Uczestnikami Zabawy Mikołajkowej były dzieci z Placówek Socjalizacyjnych Mój Dom Moja Przyszłość w Słupsku, zaproszeni Goście wraz z dziećmi oraz wolontariusze, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia. 
Podczas imprezy mikołajkowej dla trzech grup wiekowych zorganizowane zostały Warsztaty Programowania Robotów prowadzone przez Pana Marcina Jarzmickiego z firmy Robotak. Równolegle na drugiej sali konferencyjnej odbywał się cykl wykładów, w których czynny udział brali m.in.: uczniowie 2 LO w Słupsku, którzy poprowadzili dla dzieci interesujące warsztaty o Stereotypach. Podczas imprezy odbył się również wykład poprowadzony przez Monikę Kilichowską- Liderkę Kolegium Akademii Przyszłości w Gdańsku- która wprowadziła gości w ideę i główne założenia programu Akademii Przyszłości prowadzonego przez Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa.
W wydarzeniu udział wzięło również Słupskie WOPR. Dzięki współpracy z Prezesem - Piotrem Dąbrowskim tego samego dnia 10 podopiecznych Placówek otrzymało zaproszenie na udział w Mikołajkowej Imprezie Pływackiej, podczas której jeden z pełnoletnich wychowanków wziął udział w zawodach zaś pozostali przez 2 h pływali i bawili się w wodzie na małym basenie. Po ukończonych zawodach dzieci odebrały świąteczne paczki ze słodyczami i statuetki. Udało się również zorganizować interesujący wykład dotyczący Ratownictwa Wodnego w Słupsku, który został poprowadzony przez Członka Zarządu Słupskiego WOPR- Pana Tomasza Kozaka, któremu pomagała Zuzanna Banaszak, Ratowniczka WOPR. 
07:41, 2015-12-15

Aktualności

VII Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym

607.4214.jpg

W miniony weekend - 12 i 13 grudnia 2015 roku na Pływalni Miejskiej "Podolanka" w Płocku, odbyły się VII Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W 16 konkurencjach udział wzięło 183 zawodników z 16 klubów z całego kraju, w tym również ze Słupska. Drużynę "Słupskie WOPR" reprezentowali: Mateusz Borkowski, Bartosz Duszyński, Jakub Dąbrowski, Nikodem Leleniewski, Maciej Ryśnik, Karol Zapadka, Julia Banaszak, Martyna Bojczuk, Karolina Czarnecka i Aleksandra Wojtas oraz trener - Kamil Kurdej.

Mistrzostwa honorowym patronatem objął Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka oraz Prezydent Miasta Płocka - Andrzej Nowakowski.

Wśród turniejowych zmagań, podzielonych na kategorię mężczyzn oraz kobiet, znalazły się takie konkurencje jak: ratowanie manekina, ratowanie manekina w płetwach, holowanie manekina, ratownik, rzut liną, ratowanie kombinowane, super ratownik oraz ratowanie z pasem ratowniczym.
W prestiżowych zawodach drużynowo najlepsze okazało się Śląskie WOPR, które zwyciężyło w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęło Dolnośląskie WOPR, a na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy z Centrum Kształcenia Sportowego Szczecin.Reprezentant Słupskiego WOPR, Nikodem Leleniewski zdobył brązowy medal w konkurencji  50 m ratowanie manekina (kategoria młodzik mężczyzn). Pełna klasyfikacja generalna Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym do pobrania TUTAJ.

GALERIA

11:00, 2015-12-08

Aktualności

Pływackie Mikołajki

604.4167.jpg

W niedzielę, 6 grudnia 2015 roku na pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się wielka impreza pływacka, w której udział wzięło 430 dzieci i młodzieży.

Wśród nastrojowej, świątecznej scenerii i oczywiście w obecności Świętego Mikołaja, uczestnicy mieli możliwość wykazania się umiejętnościami pływackimi na dystansie 25 i 50 metrów. Dla niektórych z nich były to  pierwsze kroki stawiane w sportowym duchu rywalizacji, wyraźnie odczuwalne napięcie i emocje widoczne były na każdym kroku. Dla najmłodszych dzieci i ich rodziców przygotowano całą gamę gier i zabaw, które przeprowadzono na brodziku słupskiej pływalni, oczywiście również w świątecznej atmosferze. Mikołaj miał ręce pełne roboty, gdyż rozdał ponad 400 paczek i pamiątkowe statuetki.

Zgłoszenia do imprezy zadeklarowały prawie wszystkie szkoły pływania ze Słupska i okolic. Serdeczne podziękowania dla instruktorów: Beaty Zubel, Adama Kosika, Pawła Gadomskiego, Michała Budzicha, Michała Tęsnego, Wojciecha Krzysztofowicza, Kamila Kurdeja, Izy Zdanowicz oraz Radosława Koseckiego.

Słupskie WOPR jako organizator dziękuje partnerowi imprezy Słupskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Szczególnie gorące podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy (w sumie około pięćdziesięciu), bez których zaangażowania i pomocy trudno byłoby zorganizować przedsięwzięcie. Dziękujemy wolontariuszom z Grupy Ratownictwa Sportowego w Słupsku i Redzikowie oraz drużynie ratownictwa wodnego z Dębnicy Kaszubskiej, dziękujemy sędziom, ratownikom i wszystkim tym, którzy tego dnia byli z nami.

GALERIA

15:56, 2015-11-25

Aktualności

Mikołajki 2015

602.4034.jpg

więcej
14:04, 2015-10-28

Aktualności

Informacja

600.4015.jpgZ żalem zawiadamiamy, iż w dniu 27 października 2015 roku odszedł na wieczną wachtę  Ratownik WOPR, Członek Zarządu Słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, odznaczony Brązową Honorową Odznaką WOPR

 

Ś. P. ANDRZEJ KACZOR
 

 Cześć jego pamięci.

 

 

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w dniu 30 października 2015 roku w Kościele
pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku o godz. 08.00.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się  w dniu 30 października 2015 roku o godz. 14.40
w kaplicy na Starym Cmentarzu w Słupsku.

14:04, 2015-10-28

Aktualności

Podsumowanie sezonu 2015

599.4033.jpg

Podsumowanie sezonu 2015 odbyło się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Zawiaty". Udział w Podsumowaniu wzięli członkowie Pomorskiej Federacji WOPR oraz zaproszeni goście.

Głównym tematem podsumowania było wskazanie istotnych nurtów  działalności Federacji w tegorocznym sezonie, dotyczących między innymi dokonanych analiz zagrożeń, przeprowadzonych działań ratowników wodnych i skutecznej profilaktyki.

Sprawozdania złożyli: Kazimierz Zelewski (Sopockie WOPR), Łukasz Iwański (Miejskie WOPR w Gdańsku), Andrzej Bełżyński (Gdyńskie WOPR), Daniel Szczygieł (Wejherowskie WOPR) oraz Piotr Dąbrowski (Słupskie WOPR).

W programie podsumowania znalazło się również szkolenie Grupy Operacyjnej z udziałem młodych adeptów ratownictwa z Grupy Ratownictwa Sportowego, którzy oprócz podniesienia umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego świetnie bawili się podczas gry w paintballa. 

GALERIA

więcej

NUMER ALARMOWY WOPR
669 526 898


Dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

179.3873.jpg