"Moda na bezpieczeństwo - Ty też bądź na czasie" Pokazy w Krzyni

Strona głównaAktualności › "Moda na bezpieczeństwo - Ty też bądź na czasie" Pokazy w Krzyni

307.2459.jpg

W dniu 21 września 2012 nad jeziorem Krzynia w okolicach Dębnicy Kaszubskiej odbyły się pokazy ratownictwa wodnego zorganizowane w ramach Projektu „Moda na bezpieczeństwo – Ty też bądź na czasie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Oraganizatorem pokazów było Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe we współpracy z Klubem Działalności Podwodnej „Nautilus”, zespołem ratownictwa medycznego „MAG-MED”. Przybyło wiele osób zainteresowanych tematyką ratownictwa wodnego. Szczególnie liczną grupę stanowili uczniowie szkół gminy Dębnica Kaszubska, z których część niedawno odbyła szkolenie na stopień Młodszy Ratownik WOPR.

Pokazom z zaciekawieniem przyglądali się również dzieci z Przedszkola Ekologiczno-Językowego „Poziomka” z Włynkówka, oraz Przedszkola w Dębnicy Kaszubskiej, które biorą udział w programie profilaktycznym Przedszkolak - „Z DELFINKIEM WOPR-usiem JEST BEZPIECZNIE” organizowanym przez WOPR i NIVEA. Celem tego programu jest zaznajomienie przedszkolaków z zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać nad wodami, zapoznanie z podstawowymi zasadami obowiązującymi przed, w czasie i po kąpieli oraz rozpowszechnianie wiedzy o ratownictwie wodnym oraz o pływaniu.

            Pokazy ratownictwa wodnego podzielone zostały na dwie części. Prelekcję dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania się  terenie wodnym i przywodnym poprowadził Instruktor WOPR Michał Budzich. W drugiej części można było zobaczyć wykonaną przez ratowników Słupskiego WOPR symulację akcji ratunkowej, między innymi akcję z kołem ratowniczym, boją SP, czy kajakiem ratowniczym. Zaprezentowane zostały również techniki ratownictwa wodnego z wykorzystaniem sprzętu motorowodnego – skuterów wodnych oraz łodzi hybrydowej.

            Całe przedsięwzięcie miało na celu kształtowanie pozytywnych postaw i zachowań w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu u osób przebywających na obszarach wodnych.

 

GALERIA

NUMER ALARMOWY WOPR
669 526 898

179.3873.jpg


Dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej