Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym

Strona głównaAktualności › Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym

W dniach 28-29.07.2012 na plaży wschodniej w Ustce odbył się Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym. W uroczystym otwarciu udział wzięli: Wiceburmistrz Miasta Ustka Ryszard Kwiatkowski, Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce Stanisław Podlewski, Prezes ZG WOPR Jerzy Telak, Prezes Polish Vodka Association Andrzej Szumowski oraz Prezes Słupskiego WOPR Piotr Dąbrowski. Celem organizacji zawodów jest przygotowanie ratowników do realizacji misji WOPR - działania na rzecz zmniejszenia liczby osób tonących oraz promowanie zasad bezpiecznego pływania i uprawiania sportów wodnych.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z całej Polski. Drużyny wzięły udział w dziesięciu konkurencjach, między innymi pływaniu i biegu oraz wyścigu z deską ratowniczą, pasem ratunkowym, zasobnikiem z liną i wyścigu na kajakach.


W klasyfikacji kobiet zwyciężyła drużyna Słupskiego WOPR, wyprzedzając Zachodniopomorskie WOPR - Lewobrzeże CKS Szczecin i Belmondo Team. Pierwsze miejsce w klasyfikacji mężczyzn zajęła drużyna Norbas Team - Gdyńskie WOPR, drugie Słupskie WOPR, zaś trzecie miejsce na podium przypadło drużynie Zachodniopomorskiego WOPR - Lewobrzeże CKS Szczecin I.

GALERIA

NUMER ALARMOWY WOPR
669 526 898


Dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

179.3873.jpg