Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim

Strona głównaAktualności › Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim

406.2929.jpgW dniach 3-4 sierpnia 2013r. w Świnoujściu odbyły się organizowane przez WOPR oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz Świnoujście” Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim.

Na świnoujskiej plaży Uznam w dziesięciu widowiskowych konkurencjach rywalizowało ponad 70 ratowników i ratowniczek z całego kraju. 

Obrońcy tytułu Mistrzów Polski z zeszłego roku, żeński zespół PLUS LG RESCUE Słupskie WOPR zdobyła III miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet. 
Najlepszą ratowniczką morską okazała się Kinga Maciupa z drużyny CKS Szczecin 1, która w klasyfikacji końcowej zdobyła jeden punkt więcej od Nikoli Vacek (CKS Szczecin 1).

Doskonałą formę potwierdziła męska reprezentacja Słupskiego WOPR w składzie Patryk Pietrzak, Radosław Machniewicz, Edward Mężyk, Łukasz Tyc, Bartosz Grabowski, którzy obronili ubiegłoroczny tytuł Mistrzów Polski. Po zaciętej rywalizacji pokonali drużynę z Gdyni i Szczecina i ponownie stanęli na najwyższym miejscu podium.
Najlepszym ratownikiem morskim został  Patryk Pietrzyk (PLUS LG RESCUE Słupskie WOPR), który wyprzedził Wojciecha Kotowskiego z drużyny CSK Szczecin oraz kolegę z drużyny, Radosława Machniewicza.

Podczas zawodów przeprowadzono akcje profilaktyczne: „Nie pływam po dragach” oraz „Pływam bez promili” mające na celu podniesienie bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych.

Transmisję Mistrzostw można było na żywo śledzić w relacjach patronów medialnych: telewizji Polsat News Patronat oraz Polskim Radiu Jedynka.

Końcowa klasyfikacja drużynowa i indywidualna do pobrania poniżej.

NUMER ALARMOWY WOPR
669 526 898


Dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

179.3873.jpg