Szkolenia dofinansowane przez Pomorski Urząd Wojewódzki

Strona głównaAktualności › Szkolenia dofinansowane przez Pomorski Urząd Wojewódzki

508.3575.jpg

We wrześniu 2014 roku odbyły się szkolenia realizowane w ramach zadania publicznego z zakresu ratownictwa i ochrony ludności pod tytułem „Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa wodnego oraz organizowanie i przeprowadzenie szkoleń ratowników wodnych w zakresie ratownictwa wodnego na obszarze województwa pomorskiego w 2014r.” współfinansowanego przez Pomorski Urząd Wojewódzki.

W dniach 12-14 września w Zawiatach (gm. Czarna Dąbrówka) nad jeziorem Jasień odbyło się szkolenie z zakresu ratowania życia na skuterach wodnych i szybkich łodziach ratowniczych IRB. Ratownicy wodni zdobyli umiejętności pozwalające na manewrowanie jednostkami motorowodnymi na obszarach wodnych. Zajęcia praktyczne na jeziorze pozwoliły na sprawdzenie wiedzy zdobytej podczas wykładów prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Tydzień później, w dniach 19-21 września w Rowach (gm. Ustka) odbyło się szkolenie z zakresu ratowania życia na skuterach wodnych z platformą ratowniczą LIFESLED. Podczas szkolenia kursanci z całej Polski poznali techniki prowadzenia skutera wodnego oraz techniki ratownictwa zarówna dla jednej, jak i dwóch osób w wymagających warunkach morskich

GALERIA

NUMER ALARMOWY WOPR
669 526 898


Dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

179.3873.jpg